Per Astera ad ASTRO (FP10 nadchodzi!)
 Oceń wpis
   

W pakiecie AIR można już pobrać nowego Flash Playera 10. Na blogu Justina Everett-Church-a poczytasz co nowego on (FP10) wnosi. Efekty zapierają dech w piersiach. Może były już wcześniej, ale obecnie stały się tak łatwo dostępne, jak nigdy dotąd. No i wsparcie karty grafiki przy renderowaniu obszaru aplikacji stało się faktem.

Pozwolę sobie zacytować jeden z filmików dotyczących prostej fizyki 3D we flashu 10 - nareszcie! Ustawiam się w kolejce do flasha 10!

Komentarze (0)
[flashPlayer] Jak można różnie interpretować newsy Adobe ?
 Oceń wpis
   

Od paru dni w sieci krąży wieść, że FlashPlayer 10 już jest.

A oto takie różne wycinki z polskojęzycznych portali, które zainteresowały się tym newsem:

"Nadchodzi przełomowy Flash Player 10" - interaktywnie.com
Amatorów internetowego wideo zainteresuje fakt, że nowy Flash Player oraz nadchodzące wydanie Adobe Flash Media Servera będą automatycznie dopasowywać jakość wideo do możliwości transferu, bez konieczności ponownego przeładowania bufora. Pozwoli to na niezakłócone oglądanie filmów, bez konieczności czekania aż strumień wideo się doładuje.

(co za bullshit! ma to oznaczać, że na moim słabym łączu będę miał oglądać kwadraty, albo plamy z tego tylko powodu, żebym miał "płynny przepływ" ? :|)

"Adobe Flash Player 10 Beta" - dobreprogramy.pl
Sztab programistów pracujących w Adobe przygotował ponadto nowy engine wyświetlania napisów i renderingu obiektów (Saffron 3.1), obsługę większych bitmap i dynamicznie ładowanych dźwięków, lepsze wykorzystanie procesorów kart graficznych i znacznie więcej. Pełna lista nowości wprowadzonych w Adobe Flash Player 10 dostępna jest na stronie projektu.

(no tu już przynajmniej normalnie - chcesz wiedzieć szczegóły, oceń sam, poczytaj u źródła)

"Flash Player 10 beta" - idg.pl

Najnowsze wydanie wnosi m.in. nowy renderer grafik i efektów specjalnych, nowy silnik wyświetlania napisów (obsługa tekstu wprowadzanego w różnej orientacji i antyaliasingu), poprawioną wydajność odtwarzania wideo (dzięki dwóm nowym trybom osadzania plików formatu SWF w przeglądarce internetowej możliwe jest "zatrudnienie" karty graficznej do renderingu lub "wyłączenie" jej z tego procesu), obsługę zarządzania barwą (profile ICC, sRGB) oraz dużych bitmap o rozdzielczości 4096 x 4096 pikseli i maksymalnej długości boku 8191 pikseli.

Flash 10 oferuje możliwość tworzenia własnych efektów, trybów mieszania, wypełnień i filtrów (za pomocą zestawu Adobe Pixel Bender). Szczegółowa lista zmian dostępna jest tutaj.

(tu praktycznie konkrety, ale... czy opublikowanie bety w serwisie Adobe Labs daje prawo do rozpowszechniania tejże bety z serwera IDG ?)

Mali obiecał, że weźmie się za byka, przyjrzy, przejrzy, pomaca, wymaca i coś na temat konkretnego napisze. Mali: trzymam za słowo, coś konkretnego wymodź!

Komentarze (0)
Flash Player ASTRO na youtube
 Oceń wpis
   

its ejmezzingz...

Nie wiedziałem, że temat nowego flash playera 10 jest aż tak interesujący, żeby go wsadzić na youtube...

//EDIT: za wcześnie kliknąłem na "wyślij" :)

Wg mnie to jest przegięcie taki sposób prezentowania czegoś, co w zasadzie jeszcze niczym nie jest (player vs engine). No ale jak widać po M$ na zachodzie (w US ?) taki sposób prezentowania tego, co mamy, jest trendi. Szkoda tylko, że jak na razie to jest to dla mnie sprzedawanie (pokazywanie) gruszek na wierzbie - jakiego proca będzie tym razem player wymagał ??? Typowe "rajcujcie się, a jak się już narajcujecie, to weźmiemy i wyciągniemy od was ładną kaskę za to, że możecie na tym porobić". Ot, byznezz iz byznezz.

Komentarze (0)

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:33
najlepszeprezenty.com.pl:
Flash After Party czyli o flashu w realu [EDIT]
pozdrowienia :)
2013-12-25 22:07
Powiększanie penisa:
Warto blogować ?
Trudno się z tym nie zgodzić, przez to, że są bardzo ogólne to także są bardzo trafne.
2013-12-08 22:47
ets2:
Warto blogować ?
Wartościowych blogów jest na naprawdę mało, sam staram się coś stworzyć a czy wyjdzie to się[...]
O mnie
MaW: flash, gry i cała reszta
Po prostu flashmaniak.