Flashplayer 10.1 do wypróbowania!
 Oceń wpis
   

No i mamy. Oficjalny prerelease (bardzo trudne słowo) dostępny na stronach Adobe. Starają się dotrzymać słowa - jak zapowiedzieli na Adobe MAX 2009, tak przekazują do testowania.

Pririlejz (łatwiejsze słowo) to wersja stabilna, "wypuszczona" w celu testowania przez użytkowników (wierzcie mi, "szary użyszkodnik" jest w stanie zrobić więcej kuku aplikacjom niż ich twórcy - my z reguły podświadomie unikamy kombinacji, które mogą nasze aplikacje wywalić). Jak w informacji Adobe możemy czytać, na wersję finalną (a więc dystrybucyjną) będziemy musieli jeszcze torchę poczekać (do połowy przyszłego roku). Czy to oznacza, że będą czekać na wypuszczenie nowego CS5 ? Prawdopodobnie tak! (jak widzę z ankiety, która sobie wisi tu spokojnie obok, niektórzy już go mają - LOL, albo... czytają mojego bloga ewangeliści Adobe).

Okej, okej - daję w końcu tego linka: Adobe Flash Player 10.1 prerelease now available for PCs and netbooks

PS. Jeżeli nie jesteś zainteresowany/zainteresowana testowaniem nowych możliwości  zawartych w FP10.1 (i jego stabilności), to nie instaluj - poczekaj, aż któregoś pięknego, słonecznego (wiosennego ?) dnia Twoja przeglądarka sama poprosi Cię o zainstalowanie nowej wersji FlashPlayera.

PS2. News czytacie dzięki Jakubowi, który pierwszy go dopadł.

Komentarze (2)
[flashPlayer] Jest wsparcie dla praw dystrybucyjnych!
 Oceń wpis
   
Flash Media Rights Management Server

Dotychczas wiele portalów zarządzanych przez stacje telewizyjne nie mogło sobie pozwolić na odpalenie usług streamowanych przez flasha ze względu na brak obsługi warunków licencyjnych.

Teraz dzięki temu serwerowi flash ma u stóp kolejny rynek, w którym wchodzi na pole do niedawna niepodzielnie rządzącego Microsoftu z Media Playerem.

Dzięki zarządzaniu mediami z zachowaniem praw licencyjnych już nie będzie konieczne mieć bardzo nielubianego mediaplayera - np. po to, by obejrzeć kolejne odcinki seriali udostępnianych przez stację TVN.

Oczywiście znając życie wiele czasu zejdzie, zanim ta nowinka zostanie wprowadzona w życie - nie zapomnijmy o tym, że takie decyzje, to spore zmiany funkcjonalne, które muszą być pierw zatwierdzone przez odpowiednie władze w spółkach... ale myślę, że jeżeli operatorzy uświadomią sobie, jak duża jest penetracja flasha na rynku, jak dużej liczbie osób otworzy to drogę dostępu do zasobów, to potem pójdzie już z górki.

Więcej na adobe: Flash Media Rights Management Server: Control access to your rich media with cross-platform content protection

Komentarze (0)

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:33
najlepszeprezenty.com.pl:
Flash After Party czyli o flashu w realu [EDIT]
pozdrowienia :)
2013-12-25 22:07
Powiększanie penisa:
Warto blogować ?
Trudno się z tym nie zgodzić, przez to, że są bardzo ogólne to także są bardzo trafne.
2013-12-08 22:47
ets2:
Warto blogować ?
Wartościowych blogów jest na naprawdę mało, sam staram się coś stworzyć a czy wyjdzie to się[...]
O mnie
MaW: flash, gry i cała reszta
Po prostu flashmaniak.