[spodek2.0]Prezentacja: Przeznaczenie technologii Flex i AIR
 Oceń wpis
   

Prezentacja ta była jednym z punktów siódmego spotkania spodkowego, które odbyło się 10 lutego 2009.

Chciałbym Wam pokazać tą prezentację bezpośrednio na blogu - niestety, administrator serwisu bblog.pl nie udostępnił takiej opcji (kod obiektu jest "bez pomyślunku" rozbijany tagami ".x."), więc tylko mogę odesłać do strony spodka.

Przy okazji polecam także pozostałe dwie prezentacje:

Pierwsza to małe pochylenie nad Google Analytics - kilka bardzo interesujących wskazówek podczas prezentacji udało mi się wynotować.

Druga to opis serwisu dla profesjonalnych fotografów mody - osobiście trzymam kciuki za pomysł Adama Warmuza i życzę, by - pomimo tego, że autorzy nie liczą na zyski z prowadzenia vortalu - zyski się w niedługim okresie czasu pojawiły. A jak nie zyski, to sponsorzy.

//EDIT: tak, byłem :P coprawda spóźniłem się na "Flexa", ale to nie moja wina, że autorzy zmienili kolejność prezentacji przed samym rozpoczęciem spodka :-] (jak zwykle w takie dni, które ma się zaplanowane od A do Z zawsze musi wypaść coś niespodziewanego i cały plan się wali w pył).

//EDIT2: dwóch kolegów, którzy mnie rozpoznali ostatnio - na następnym spodku stawiam piwo - teraz nie zdążyliśmy się zgadać porządnie, trzeba to nadrobić - jeżeli będziecie siedzieć w tym samym miejscu co na tym spodku, to się znajdziemy.

//EDIT3: kto nie był, niech żałuje :P

//EDIT4: przydało by się po części oficjalnej zrobić część nieoficjalną z jakimiś warsztatami - co wy na to ?

Komentarze (1)
[barcamp] Lutowy Spodek2.0 z flashem w tle ?
 Oceń wpis
   

TAK! Będzie o flashu! Będzie "ewangelista flasha" Piotr Walczyszyn z Adobe!

Nie wiem, komu bardziej za to dziękować - Tomkowi Kacale, że wprowadził flasha do spodkowych spotkań, czy Mirkowi Okońskiemu, który ma siły i chęci by kontynuować katowickiego barcampa - Spodek 2.0.

Agenda spotkania lutowego (dostępna na stronie spotkań Spodek2.0):

1. "Internet salonem dla fotografii mody" - Adam Warmuz, fotomody.pl

Krótki opis branżowego serwisu społecznościowego, który ma za zadanie promować wysoki poziom fotografii mody.

2. "Przeznaczenie technologii Flex i Adobe AIR" - Piotr Walczyszyn, Adobe.com

W czasie prezentacji przedstawię do jakich rozwiązań powinniśmy stosować technologie Flex i AIR, a do jakich nie. Odniosę się do zagadnień związanych z indeksowaniem treści przez wyszukiwarki, deep-linking, integracji z komponentami serwerowymi.

3. "Jak Google pomaga nam dbać o jakość stron WWW?" - Radosław Smilgin, testerzy.pl

Krótkie wprowadzenie do narzędzi Google i ich użycia w testowaniu aplikacji internetowych. Podczas prezentacji pokazane zostaną Google Website Optimizer oraz Google Analytics wraz z przykładami użycia.

Standardowo po prezentacjach będzie elevator speech czyli mikrofon na 5 minut dla każdego chętnego (są 2 zgłoszenia na obecną chwilę). Z uwagi na to, że ostatnim razem niektórzy nadużyli naszego zaufania ;) to tym razem będziemy pilnować tych 5 minut niemalże z zegarkiem w ręku. ;)

Więcej informacji pod linkiem - zapewne aktualizacje także, ponieważ organizatorzy czekają na chętnych, którzy chcieli by o czymś opowiedzieć: http://spodek20.pl/news/49/spodek-20-v7-ten-w-lutym-agenda

Lutowe spotkanie już dziesiątego (10.02.2009r), a więc niedługo.

A więc na koniec podsumujmy:

Spodek 2.0 spotkanie siódme (z flashem w tle!

DNIA: 10 lutego 2009

GODZINA: 18:00

MIEJSCE: Katowice, Klub Cogitatur.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Komentarze (0)
anal.url czyli statystycznie rzecz biorąc
 Oceń wpis
   

//EDIT: if you are searching about flash9c.ocx word, click here

 Co się Wam kojarzy z tym tytułowym skrótem url ? Jedno się powinno kojarzyć, ale na pewno nie to, o czym myślicie :D

Rozczaruję tych, którym kojarzyło się to z jednym tylko (wy zboczeńcy :P) - to mój skrót do... pewnej opcji, o której wspominałem w jednym ze wcześniejszych wpisów, który nie podlinkuję zgodnie z zasadą "kończ Waść, wstydu oszczędź!".

Więc linkuje do... Google Analytics - które już działa z bblogiem! Hurra! :)

W ciągu tych paru dni działania GA na BB mój blog odwiedziły osoby z 15 miast: Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź, Kraków, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Gdańsk, Rzeszów, Olsztyn, Gdynia, Kielce, Rybnik, Birmingham, Lubin, Brodnica, Manchester, Ełk, Frankfurt am Main, Zurych, Częstochowa, Toruń, Riyadh, Słupsk, Mława, Istambuł, St Petersburg, Hannover, Zielona Góra, Opole, Rabka, Brzeg, Wałbrzych, Szczecinek, Białystok, Sydney Lubartów, Tychy, Węgrów, Działdowo, Inowrocław, Poplar, Mielec Naestved, Piła, Makati, Tomaszów Mazowiecki, Łęczna, Bratysława, Czechowice-Dziedzice, Biłgoraj, Goleniów, Shepshed, (nieokreślone). Z czterech kontynentów! Łał...

Niestety, nie mam być z czego dumny... tą oglądalność "z całego świata" nabiły mi słowa takie jak "sex" i "Jenna Jameson", słowo "flash" znajdowało się prawie na samym końcu rankingu... ;(

Jednak bardzo fajne jest to, że pamiętacie o mnie i trafiacie na mój blog wpisując "co u mawa" w googlach - to bardzo miłe! :) Postaram się odwdzięczyć za to, umilając Wam nudę przez całe wakacje (albo: nudząc Wam w upalne dni :D). Na ewentualne tematy "do oblogowania" czekam też z Waszej strony - albo w komentarzach, albo na maila: info/at/flashfatory.com.pl - nagrody będą - w postaci przedpremierowego testowania* freewarowych produkcji flashfactory pl :). Wpisane we wcześniejszym wpisie punkty także powoli realizuję, więc się nie bać, że coś umknie (zawsze możecie napisać ;-) ).

Ok, to tyle tego krótkiego wpisu pisanego na szybko - we wtorek zafajdałem sobie system Nortonem SystemWorks i już trzeci dzień składam go z powrotem "do kupy" usiłując uzyskać jak najlepszą wydajność (o ile mnie pamięć nie myli, na 16 programów jakie mam zainstalowanych /jestem już po instalacji 10ciu/, w całości może być 16^16 kombinacji, a więc całkiem niezła liczba opcji...). Niestety, zawsze najgorzej jest po instalacji apdejtów - czy to MSowych, czy Symantecowych - jedynie apdejt firmware z nagrywarki faktycznie poprawił jakość pracy urządzenia... więc wraca do walki z systemem :) ( GHOST bardzo w tym pomaga- oj tak). No niestety, nie jest tak prosto - XP professional ma swoje "fochy", najnowszy plugin flasha także nie lubi użytkowników komputerów (spróbujcie usunąć z dysku po instalacji systemu na innej partycji plik flash9c.ocx /lub flash9b.ocx/ ) - ale o tym ciiiiii.... Zwalmy wszystko na Adobe :p.

PS. Przyznawać się, kto jest skąd ? :)

* - dopiero od sierpnia

//EDIT: more about flash9c.ocx here

Komentarze (5)

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:33
najlepszeprezenty.com.pl:
Flash After Party czyli o flashu w realu [EDIT]
pozdrowienia :)
2013-12-25 22:07
Powiększanie penisa:
Warto blogować ?
Trudno się z tym nie zgodzić, przez to, że są bardzo ogólne to także są bardzo trafne.
2013-12-08 22:47
ets2:
Warto blogować ?
Wartościowych blogów jest na naprawdę mało, sam staram się coś stworzyć a czy wyjdzie to się[...]
O mnie
MaW: flash, gry i cała reszta
Po prostu flashmaniak.