Ewolucja gier w pigułce (i w obrazkach)
 Oceń wpis
   

Przekopując teksty na wykopie pod kątem grania od linka do linka trafiłem na blog Kominka (wszystkie drogi prowadzą do Kominka ? ). Od wpisu do wpisu (oj, produkuje się ten Kominek, produkuje - nie to, co ja :( ) trafiłem na wpis "Ewolucja gier", a tam znów na niesamowicie fajny filmik, który i Wam polecam.

A kogo wziął nastrój nostalgii, ten niech poczyta sobie jeszcze komentarze :-). Kogo nie wziął, ten niech zajrzy jeszcze do kominkowego wpisu "Najbardziej przecenione gry w historii" - to tak - dla odmiany :-)

Komentarze (4)
50 lat twardego dysku
 Oceń wpis
   

Jak podaje networld w artykule z 7.go grudnia zeszłego roku, od powstania pierwszego dysku magnetycznego minęło 50 lat... Tu nawet pytanie typu: "co było pierwsze ? jajko, czy kura ?" kompletnie nie ma sensu :).

Pomyślcie, co by było, gdyby zamiast tego małego urządzonka wielkości kasety 3,5" (2,5") mielibyście pracować na komputerach z ogromnymi szafami w tle, w których to znów kręciło by się x-szpul n-metrowych rozmiarów. Nie mówiąc o tym, że waszą dyskietką byłaby karta perforowana :).

Pomyślcie sobie, jak przy takich urządzeniach wyglądał by internet ? Praca na serwerach z wielodostępem ??? Niemożliwe :).

A teraz ? Następuje zmierzch tego miłego towarzysza walki. Idąc do klienta zabieram ze sobą kopię zapisaną na 1G flashdrivie, który zupełnie wystarcza mi do przeniesienia całości prac, jestem pewien, że u klienta odpali, bo on ma taki sam (no, może mniejszy ;) ). Żaden wstrząs typu nagłe postawienie torby na podłodze mu nie przeszkodzi...

No i na koniec: powstają pierwsze dyski szybkiego dostępu oparte o pamięci flash... szkoda tylko, że link mi się gdzieś zapodział :(

Komentarze (0)

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:33
najlepszeprezenty.com.pl:
Flash After Party czyli o flashu w realu [EDIT]
pozdrowienia :)
2013-12-25 22:07
Powiększanie penisa:
Warto blogować ?
Trudno się z tym nie zgodzić, przez to, że są bardzo ogólne to także są bardzo trafne.
2013-12-08 22:47
ets2:
Warto blogować ?
Wartościowych blogów jest na naprawdę mało, sam staram się coś stworzyć a czy wyjdzie to się[...]
O mnie
MaW: flash, gry i cała reszta
Po prostu flashmaniak.