Szukam sponsora katowickiego spotkania flashowców IV/V'09
 Oceń wpis
   

Szukam sponsora (firmy lub osoby fizycznej), która była by zainteresowania sfinansowaniem spotkania flashowego (lub warsztatów flashowych, o ile jest w stanie udostępnić sprzęt na czas spotkania) w Katowicach w miesiącu kwietniu/maju.

Sponsoring nie musi być w formie pieniężnej - może być to np. udostępnienie sali/netu/komputerów lub też nagród/upominków/innych gadżetów dla uczestników.

Szukam także osób zainteresowanych wzięciem udziału w takim spotkaniu - zainteresowanych poprowadzeniem prelekcji, wykładów itp. - także jako formy reklamowej swojej jednostki (agencji, ośrodka itp.).

Wszystkich chętnych zapraszam do dyskusji na grupie GoldenLine: Flash After Party.

PS. Z chęcią połączę swoje siły ze "spodkowcami" - jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, można by zrobić imprezę dwudniową.

//EDIT: chętni także mogą zostawić info tutaj

Komentarze (0)
[spodek2.0]Prezentacja: Przeznaczenie technologii Flex i AIR
 Oceń wpis
   

Prezentacja ta była jednym z punktów siódmego spotkania spodkowego, które odbyło się 10 lutego 2009.

Chciałbym Wam pokazać tą prezentację bezpośrednio na blogu - niestety, administrator serwisu bblog.pl nie udostępnił takiej opcji (kod obiektu jest "bez pomyślunku" rozbijany tagami ".x."), więc tylko mogę odesłać do strony spodka.

Przy okazji polecam także pozostałe dwie prezentacje:

Pierwsza to małe pochylenie nad Google Analytics - kilka bardzo interesujących wskazówek podczas prezentacji udało mi się wynotować.

Druga to opis serwisu dla profesjonalnych fotografów mody - osobiście trzymam kciuki za pomysł Adama Warmuza i życzę, by - pomimo tego, że autorzy nie liczą na zyski z prowadzenia vortalu - zyski się w niedługim okresie czasu pojawiły. A jak nie zyski, to sponsorzy.

//EDIT: tak, byłem :P coprawda spóźniłem się na "Flexa", ale to nie moja wina, że autorzy zmienili kolejność prezentacji przed samym rozpoczęciem spodka :-] (jak zwykle w takie dni, które ma się zaplanowane od A do Z zawsze musi wypaść coś niespodziewanego i cały plan się wali w pył).

//EDIT2: dwóch kolegów, którzy mnie rozpoznali ostatnio - na następnym spodku stawiam piwo - teraz nie zdążyliśmy się zgadać porządnie, trzeba to nadrobić - jeżeli będziecie siedzieć w tym samym miejscu co na tym spodku, to się znajdziemy.

//EDIT3: kto nie był, niech żałuje :P

//EDIT4: przydało by się po części oficjalnej zrobić część nieoficjalną z jakimiś warsztatami - co wy na to ?

Komentarze (1)
[barcamp] Lutowy Spodek2.0 z flashem w tle ?
 Oceń wpis
   

TAK! Będzie o flashu! Będzie "ewangelista flasha" Piotr Walczyszyn z Adobe!

Nie wiem, komu bardziej za to dziękować - Tomkowi Kacale, że wprowadził flasha do spodkowych spotkań, czy Mirkowi Okońskiemu, który ma siły i chęci by kontynuować katowickiego barcampa - Spodek 2.0.

Agenda spotkania lutowego (dostępna na stronie spotkań Spodek2.0):

1. "Internet salonem dla fotografii mody" - Adam Warmuz, fotomody.pl

Krótki opis branżowego serwisu społecznościowego, który ma za zadanie promować wysoki poziom fotografii mody.

2. "Przeznaczenie technologii Flex i Adobe AIR" - Piotr Walczyszyn, Adobe.com

W czasie prezentacji przedstawię do jakich rozwiązań powinniśmy stosować technologie Flex i AIR, a do jakich nie. Odniosę się do zagadnień związanych z indeksowaniem treści przez wyszukiwarki, deep-linking, integracji z komponentami serwerowymi.

3. "Jak Google pomaga nam dbać o jakość stron WWW?" - Radosław Smilgin, testerzy.pl

Krótkie wprowadzenie do narzędzi Google i ich użycia w testowaniu aplikacji internetowych. Podczas prezentacji pokazane zostaną Google Website Optimizer oraz Google Analytics wraz z przykładami użycia.

Standardowo po prezentacjach będzie elevator speech czyli mikrofon na 5 minut dla każdego chętnego (są 2 zgłoszenia na obecną chwilę). Z uwagi na to, że ostatnim razem niektórzy nadużyli naszego zaufania ;) to tym razem będziemy pilnować tych 5 minut niemalże z zegarkiem w ręku. ;)

Więcej informacji pod linkiem - zapewne aktualizacje także, ponieważ organizatorzy czekają na chętnych, którzy chcieli by o czymś opowiedzieć: http://spodek20.pl/news/49/spodek-20-v7-ten-w-lutym-agenda

Lutowe spotkanie już dziesiątego (10.02.2009r), a więc niedługo.

A więc na koniec podsumujmy:

Spodek 2.0 spotkanie siódme (z flashem w tle!

DNIA: 10 lutego 2009

GODZINA: 18:00

MIEJSCE: Katowice, Klub Cogitatur.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Komentarze (0)
Nie tylko flash
 Oceń wpis
   

Tak krótko. Wpadła mi do głowy myśl: nie zamykać się tylko i wyłącznie na techniki (flashowe). Na sieci znalazłem  Spodek2.0 - najbliżej, żeby zrobić regionalne spotkanie i przy okazji wypromować nas w szerszym gronie webowym. Ostatnie katowickie Flash After Party było udane. Oczywiście flab rządzi :). Przy okazji spotkania w większym gronie możliwe, że więcej osób by się znalazło. Warto promować tę myśl ;-)

Kto jest chętny na następne spotkanie ? :)

Komentarze (0)
Katowickie spotkanie z CS3... po imprezie...
 Oceń wpis
   

No to już po, na forach (tam gdzie byli zainteresowani) info już wrzuciłem, pora teraz u siebie dodać 3 grosze... chcąc nie chcąc będzie to po częsci kompilacja wypowiedzi z kilku postów (//w i flab-a).

Pierw link do filmików z prezentacji WACOMu (dzięki uprzejmości mojego klienta, bo jak się okazało, ja mogę sobie tylko pomarzyć o przenoszeniu na swój serwer plików większych od 5MB - ech, Ci administratorzy...) - bo często się będę do nich odnosił. Fotki wyszły nie za szczególnie - oświetlenie do pupy (tylko kinkiety na bokach), a i dość wysoko siedzieliśmy (za to rzutnik bajerancki - taka jakość na wielkim ekranie kinowym!)

Spotkanie organizowane przez CORTLAND odbyło się 13.06.2007 w sali kina Helios, mieszczącego się piętro wyżej nad salonem Cortlandu. Oba obiekty znajdują się w budynku Altus (jednym z najwyższych w Katowicach).

 fot. małe blablabla organizatorów na starcie
Spotkanie było rozłożone na pięć części, z których odbyły się cztery (dwie wykładowe, jedna gadżetowa). Niestety, organizatorzy nie postarali się, aby uczestnicy dostali program spotkania - pomimo tego, że na dzieńdobry każdy dostawał dużą torbę makulatury, znaczy ulotek (tu duży plus dla Cortlandu za ekologiczność torby - także papierowa). Wejściówką była oczywiście kartka A4 z promocjami, jakie to można uzyskać, gdy się dokona zakupów (na wymienione w ulotce produkty) do 14 dni od prezentacji. Szalona zniżka wynosząca 5% także na cały pakiet CS3, więc... szkoda, że na razie nie potrzebuję pakietu za 6 koła(netto), bo bym zaoszczędził 300 zeta (netto)...

Obok gadżet, który każdy dostał - yeah, jestem dumnym posiadaczem długopisu z nadrukiem ADOBE :D.

Niestety, innymi gadżetami do rozlosowania były tylko koszulki... nie jakieś tam zestawy CS3, lub też pojedyńcze programy...

Na prezentacji mieliśmy być w trójkę - Labrie, Tml (forumowicze z webesteem-a) i ja. Labriego w Opolu zatrzymały sprawy służbowe, więc siedzieliśmy z Tmlem i zastanawialiśmy się, skąd są ci wszyscy ludzie, którzy przyjechali (poniżej: miejsca, z których zostały wysłane zgłoszenia uczestnictwa - slajd)

 fot. Z tylu miejsc przybyliśmy na prezentację (czy coś w tym rodzaju)

Zawiódł mnie (znowu: niestety :( ) olympus, którym pstrykałem fotki - wyszły wszystkie słabości matrycy (zbyt duże ziarno, z którym niewiele się da zrobić - no ale przy praktycznie braku światła jestem zdumiony jakością filmików) - jak się okazało, siedzieliśmy za daleko, oświetlenie było zbyt słabe, więc wyszło, co wyszło... Mali zaoferował się, że umieści duże fotki na flickerze, więc będzie miło jak to zrobi, ale piwa nie będę wysyłał kurierem, będzie musiał po nie albo przyjechać do K-c, albo przynajmniej podjechać do Krakowa przy jakimś mniejszym czy większym spotkaniu flashmaniaków:D ).

Siedzieliśmy 2 rzędy poniżej rzutnika, rzutnik w połowie sali, a my gdzieś mniej więcej na wysokości 2/5 sali. Rzutnik, a raczej jego możliwości (prezentacja na pełnym foramcie kinowym) powodowały zachwyt organizatorów (i nas też).


chwila przerwy między prezentacjami i od razu wiadomo, kto udostępnił rzutnik
Rzutnik sam zdradził
swojego właściciela :)


a tu ekran do kalibracji aparatów ;-)

Jak było daleko do ekranu, jak duże były odległości i różnice w wielkości w filmowanych obiektach, widać było na drugim filmiku (P6130142.flv)

 fot. Zawadiackie puszki, z których jedna powaliła CSa na kolana
(a co dopiero mogły by 3!)

Tak szczerze mówiąc, "Pan z Adobe", który omawiał CSa dał blamy - prezentacja była bardzo słaba. Więcej o bridge'u powiedział, niż o samych możliwościach nowego CSa (CS3 na macku też dał blamy, bo się 2x wywalił przy obrocie osadzonych elementów 3d - vide: fotka z puszkami).

 Z tego, co zapamiętałem, to super przydatną opcją w CS3 jest inteligentne zaznaczanie obiektów/obszarów, jeszcze łatwiejsze niż poprzednio budowanie panoram i wyciąganie ze zdjęć bluboxa. Narzędzie do zniekształcenia perspektywicznego (vanishing points ?) także się rozwinęło - można tworzyć siatkę wielopłaszczyznową (tu mi się zaświeciły oczy :D). No i nie wiem, czy było coś więcej, czemu by można poświęcić uwagę... więcej o samej pracy z CS3 powiedział Pan prezentujący możliwości tabletów WACOM w tym programie.

 

"Pan z Cortlandu" pomimo tego, że mu się przygotowana prezentacja nie odpalała (to przez to, że był to zapewne najbardziej wypasiony ibuczek Cortlandu )
...pokazał klasę przy omawianiu ustawiania profili icc do potrzeb wydruku. Wprawa, z jaką mówił pozwalała na wywnioskowanie: ten człowiek wie, o czym gada, to jest profi.

 fot. Za chwilę będzie gadka o konfiguracji profili kolorów icc

Niestety, to nie moja działka - mogłem wprawdzie zrobić filmik z pokazu różnic między poszczególnymi profilami icc (różnobarwne bryły obracane w 3D, bardzo przyciągające wzrok), no ale obawiam się, że kręcenie bryłkami przez pół godziny bez dźwięku niewiele by oglądającemu powiedziało :/.

 fot. A to już chwilka przed startem prezentacji Wacomu.
"Pan z Wacomu" uratował honor wszystkich - chyba najlepiej - i to tylko "przy okazji" przybliżył możliwości nowego CS3 (szkoda, że tak krótko).

Na klipach widać jak wielki był ekran, na którym były wyświetlane obrazy z rzutnika i jak daleko od nas (jak "maciupki") był wacom, na którym pracował prezentujący. Powiem tylko, że to cudo miało chyba z 19" i był to tablet połączony z wyświetlaczem LCD - prawdziwe cudo! Link do filmików z prezentacji (jeszcze raz).

I pozostałe fotki, z krótkim komentarzem:


intensywne poszukiwania telefonu komórkowego, który robił "tyctyctyc" w głośnikach
(okazało się, że to telefon pana Marka Kardasza :D )


to co widzicie na ekranie to skin telefonu,
w który jest wmontowywany podgląd dzieła wykonanego w ilustratorze
(jak widać, targetem ilustratora może też być aplikacja mobilna)


nowy ilustrator ma fajne narzędzie pozwalające przeszukiwać dokument
po parametrach obiektów i "robić masówkę" - jednym przyciśnięciem "zamień"
wszystkie znalezione parametry zamieni na nowe

Podsumowując: dobrze, że taka akcja była. Targi Informatyczne w Ośrodku Postępu Technicznego już dawno przestały pełnić rolę spotkań prezentacyjnych, nie tylko branżowych, więc jak to wyszło na flabie - Katowice stają się powoli małą dziurą branżową.

Mam żal do Cortlandu, że o flashu była tylko mowa w kontekście "nowy ilustrator ma tak jak we flashu już jest", w każdym razie liczę na raz następny (już z flashem) i że będzie i lepiej, i więcej. Jak na pierwszy raz, to było dobrze. No ale bez flasha... :(

Mam nadzieję, że na przyszłych prezentacjach w realu (nie tylko w okolicach Katowic) zobaczymy się większym gronem znajomych.

MaW

Komentarze (2)
Katowickie spotkanie z CS3
 Oceń wpis
   

Cortland Katowice organizuje 13go czerwca w wieżowcu Altus spotkanie prezentacyjne pod hasłem "Be creative!. Adobe Creative Suite 3". Więcej pod linkiem: http://www.cortland.pl/plugins/_newsedit/news/277/index.php?sess_id=5ed57d98b524ce45dee08544eee5d9eb

Zapraszam czytających - może spotkamy się przy tej okazji w Katowicach ? Kto ma blisko, niech zostawi info w komentarzu :).

Niedaleko Altusa mamy Pizza Hut i Sphinxa, słowem było by gdzie usiąść i pogadać ;)

Komentarze (5)

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:33
najlepszeprezenty.com.pl:
Flash After Party czyli o flashu w realu [EDIT]
pozdrowienia :)
2013-12-25 22:07
Powiększanie penisa:
Warto blogować ?
Trudno się z tym nie zgodzić, przez to, że są bardzo ogólne to także są bardzo trafne.
2013-12-08 22:47
ets2:
Warto blogować ?
Wartościowych blogów jest na naprawdę mało, sam staram się coś stworzyć a czy wyjdzie to się[...]
O mnie
MaW: flash, gry i cała reszta
Po prostu flashmaniak.