Wersja finalna flash playera 10.2 - już macie ? Warto!
 Oceń wpis
   

Flash player 10.2 - molehill with hardware 3D accelerationCzy już pobraliście ? Jeżeli tego jeszcze nie zrobiliście, to go pobierzcie ( -> download flash plugin 10.2)

Ładnie o nowym flashplayerze napisał webhosting - dużo mówi sam tytuł - warto poczytać: "Flash Player 10.2 już w wersji finalnej: argumenty wrogów Adobe straciły sens".

Jest jeszcze więcej niż Adobe zapowiadało na konferencji MAX2010 - szybszy, lepszy, wydajniejszy, z akceleracją 2D/3D, nie zarzynający procka - co ja mam więc jeszcze o tym napisać ? :-)

Komentarze (0)
Przełomowy FlashPlayer 10.2-beta (upd)
 Oceń wpis
   

Że konkurencja flasha nie śpi i nie zasypuje gruszek w popiele, wiemy od dawna. My, jako użytkownicy flasha od dawna też czekamy na jakiś krok ze strony Adobe, który pozwolił by flashowi znowu przejąć prowadzenie. Takim długo oczekiwanym krokiem jest wprowadzenie obsługi akceleracji 3D i choć może jedna jaskółka wiosny nie czyni, to jednak na wiosnę doczekamy się przełomu - Panie i Panowie, na stronie Adobe pojawiła się beta flashplayera 10 z obsługą akceleracji sprzętowej.

A co potrafi flash z nowym silnikiem "MoleHill" możecie zobaczyć na prezentacji z konferencji Adobe MAX 2010, która odbyła się w dniach 23-27 października w Los Angeles:

I krótki komentarz ode mnie: flash to już może dla niektórych staruszek, ale jego mutacje na złość przeciwnikom z roku na rok są coraz lepsze. Szkoda tylko, że reklamodawcom (ich nieśmiertelne banery flashowe będące postrachem użytkowników) nie idzie do rozumu przemówić...

//EDIT: Ładnie o nim napisali (i po polsku :P ) na webhosting.pl: Adobe HTML5 się nie boi, a Google wciąż we Flasha wierzy

Komentarze (1)
I nastało 10-kropka-1 - bez 'i' (upd)
 Oceń wpis
   

Czy - jeżeli bym był potentatem rynkowym, a ignorował technologię rozszerzającą możliwości mojego produktu - nie było by to równoznaczne z samobójstwem biznesowym ?

Na tak postawione pytanie zapewne znaleźlibyście wiele odpowiedzi. Jedni odpowiadali by sięgając do macierzy BCG, drudzy podpierając się przykładami wziętymi ze światowych rynków, inni podpierając się intuicją biznesową.

Kto jest takim "ignorantem" ? Sądząc po ilości "i" już wiecie. Apple. Tylko Apple stać na ignorowanie flasha i nie wpuszczanie go na swój i-teren. Dlaczego ? Ponieważ straciło by wtedy kontrolę nad aplikacjami pisanymi dla swojej maszynki. Tak - wirtualna maszyna flasha była by w stanie wykorzystywać wiele rzeczy, które obecnie można osiągnąć wyłącznie używając edytora od Apple. Stracił by wtedy sens sklep iStore, ponieważ każdy mógł by pisać aplikacje na iPhone'a używając actionscript-u i rozpowszechniać je bez pośrednictwa tego sklepu!

Wracając do tematu: dzięki projektowi "Open Screen Project" na koniec roku praktycznie na wszystkie "maszynki" będziemy mieli flash playera 10.1 - wszystkie, oprócz tych ze stajni Apple, o którym tak się rozpisałem na początku.

Czytaj także:

 

Komentarze (0)
Aaaaarghhh.... błędy wykonania po polsku ? :-/
 Oceń wpis
   

Kojarzy mi się to z rasizmem. Serio - jakoś nie przemawia do mnie to, że moduł jest spolszczony.

Same teksty w RMBmenu byłbym w stanie przecierpieć - zawsze idzie przecież zbudować swoje w jedynie słusznym języku ;-) - ale co tam menu - siedzieć przy pięciu wersjach flasha i niektóre błędy mieć w zasadzie na pamięć wykute, a teraz czytać np. Nie można uzyskać dostępu do właściwości lub metody dla odniesienia do obiektu null.WTF ?? Serio, w pierwszym odruchu człowiek łamie sobie głowę i język próbując przeanglojęzyczyć z polskiego na nasze... horror ;-).

No ale nie ma się co rozpisywać. Uważam, że każdy powinien mmieć wybór - nie po to w końcu kupowałem angielskojęzyczną wersję flasha, by teraz czytać polskie tłumaczenia angielskich komunikatów (owszem, nie są najgorsze, ale głowa zaczyna boleć, jak próbuje się je zrozumieć).

Więc: popieram akcję: "język narodowy jest BE w oopisach błędów" - akcja zaczęła się w wątku na FZ - stamtąd pochodzi cytowana treść błędu, tam też odsyłam: flash player i sdk po polsku .

Poprzyj i Ty.

EDIT: Jak donosi Artur: pracując w Niemczech na niemieckim systemie, błedy są również po niemiecku, co oznacza, że średnio co pół godziny musi słyszeć "Artur, halte klappe!" ("Artur, zamknij twarz" /tzn., że koledzy Artura już doszli do tego, co znaczy po polsku: "ku***", "ja pie***", "to jest po***" :D/) - tak to jest, jak pracuje się w obcym kraju znając tylko angielski... ^^

Komentarze (0)
Per Astera ad ASTRO (FP10 nadchodzi!)
 Oceń wpis
   

W pakiecie AIR można już pobrać nowego Flash Playera 10. Na blogu Justina Everett-Church-a poczytasz co nowego on (FP10) wnosi. Efekty zapierają dech w piersiach. Może były już wcześniej, ale obecnie stały się tak łatwo dostępne, jak nigdy dotąd. No i wsparcie karty grafiki przy renderowaniu obszaru aplikacji stało się faktem.

Pozwolę sobie zacytować jeden z filmików dotyczących prostej fizyki 3D we flashu 10 - nareszcie! Ustawiam się w kolejce do flasha 10!

Komentarze (0)
Pobaw się w testera - Flash Player 10!
 Oceń wpis
   

Już jest - do pobrania i bardziej stabilna wersja - na stronie nie jest już nazywany betą (to by była już trzecia beta...). Kto chce, ma czas i ochotę - nic tylko sprawdzać, jak biega, chodzi i trąbi - a także kompresuje video i autoryzuje klipy.

Komentarze (0)
Jak usunąć plugin flasha pod FF (upd)
 Oceń wpis
   

...bo sprawa wygląda tak, że FireFox ma swój osobny folder pluginów, więc też inne pliki playera używa.

O sprawie doniósł mi na gg Andrzej "Bender" - gdy miał problem z niemożliwością zmiany pluginu na nowszą wersję. I to dzięki niemu macie sposób na rozwiązanie tego problemu.

Sprawa koncentruje się wokół folderu FireFoxa pod nazwą: mozilla firefox/plugins - sposób rozwiązania jest podany na stronie CNET.com CNET.com:Problems updating the Flash player in Firefox? Here's help i tam odsyłam.

//EDIT: jak donosi Andrzej: sprawa w sumie sprowadza się do usunięcia jednego pliku z folderu plugins : NPSWF32.dll (usunięcia, nie zmienienia nazwy - bo to nic nie daje)

Komentarze (0)
Łatamy dziury w pluginie flash9
 Oceń wpis
   

Podobno plugin flash wersji 9.0.124.0 jest już niepodatny na ataki, a więc pobieramy i instalujemy flash plugin 9.0.124.0. We wpisie "UWAGA! Fałszywy plugin flash!" opisałem, jak sprawdzić, czy się ma właściwy plugin, a w przypadku problemów z odinstalowaniem poprzedniej wersji flasha skorzystaj z tego wpisu: "Jak odinstalować pliki flash(flash9c.ocx)".

...a u innych: Apple łata 70 dziur...

//EDIT: po instalacji strona Adobe pokazuje starą wersję pluginu flash (sprzed instalacji) - trzeba wziąć zamknąć wszystkie pozostałe okna przegladarki (karty także) i dopiero po tym odświeżyć okno z informacją o zainstalowaniu - sam dałem się nabrać, więc miejcie to na względzie.

//EDIT2: w przypadku problemów z odinstalowywaniem pod FF skorzystaj z linku -> CNET.com:Problems updating the Flash player in Firefox? Here's help 

Komentarze (0)
Czy flash rzeczywiście nie ma wsparcia sprzętowego ?
 Oceń wpis
   

Ostatnimi czasy "ściszyłem" sobie grafę odłączając jej wiatrak. Jest okey, co prawda bardziej wrażliwa na obciążenie... ale to temat na inny wątek.

Po stabilnej pracy praktycznie przy wszystkim (nie licząc MS media playera i nakładki video) w zakresie 55-58 st. Strona mr doob-a z przykładami pv3D w as3 w parę minut podnosi temperaturę karty do 70-72 stopni... bez żadnego tam fullscreen... po prostu tak jak się otwiera w oknie przeglądarki. Nie wspominając już o tym, jak zaczynają się "krztusić" obydwa rdzenie w moim coreduo...

Player ? najnowszy, prosto ze strony Adobe.

A podobno flash nie ma wsparcia sprzętowego po stronie grafiki... a wykres mówi swoje. Ciekawe co na to by powiedziało Adobe... chwilowe zaburzenia z powodu intensywnych zmian wyświetlania ?

Przypominam, że czekam na propozycję wpisów do ankiety (wpisujcie, który się wam najbardziej podobał i tyle).

Komentarze (1)
Flash Player ASTRO na youtube
 Oceń wpis
   

its ejmezzingz...

Nie wiedziałem, że temat nowego flash playera 10 jest aż tak interesujący, żeby go wsadzić na youtube...

//EDIT: za wcześnie kliknąłem na "wyślij" :)

Wg mnie to jest przegięcie taki sposób prezentowania czegoś, co w zasadzie jeszcze niczym nie jest (player vs engine). No ale jak widać po M$ na zachodzie (w US ?) taki sposób prezentowania tego, co mamy, jest trendi. Szkoda tylko, że jak na razie to jest to dla mnie sprzedawanie (pokazywanie) gruszek na wierzbie - jakiego proca będzie tym razem player wymagał ??? Typowe "rajcujcie się, a jak się już narajcujecie, to weźmiemy i wyciągniemy od was ładną kaskę za to, że możecie na tym porobić". Ot, byznezz iz byznezz.

Komentarze (0)
Flash VideoPlayerze: czuj się zagrożony ?
 Oceń wpis
   

Jak podają dobreprogramy.pl w newsie nt opracowywania przez Operę własnej wersji playera video, niedługo możemy spodziewać się konkurencji dla plugina Adobe (przynajmniej w zakresie video).

I dobrze. Od dłuższego czasu plugin robi się coraz bardziej prockożerny i coraz "cięższy". Od dłuższego też czasu oprócz poprawy języka Action script i wprowadzenia jego trzeciej wersji, nad którą prace rozpoczęła jeszcze śp. Macromedia, Adobe nic nie robi w kierunku umocnienia pozycji flasha. Przydałby się wreszcie krok w kierunku nowych technologii - choćby obsługa 3D przez OpenGL.

Oby Adobe zrozumiało, że potężne nie znaczy nie do pokonania.

Komentarze (4)

Najnowsze komentarze
2014-01-06 19:33
najlepszeprezenty.com.pl:
Flash After Party czyli o flashu w realu [EDIT]
pozdrowienia :)
2013-12-25 22:07
Powiększanie penisa:
Warto blogować ?
Trudno się z tym nie zgodzić, przez to, że są bardzo ogólne to także są bardzo trafne.
2013-12-08 22:47
ets2:
Warto blogować ?
Wartościowych blogów jest na naprawdę mało, sam staram się coś stworzyć a czy wyjdzie to się[...]
O mnie
MaW: flash, gry i cała reszta
Po prostu flashmaniak.